Turniej w Stróży

Zdecydowane zwycięstwo w meczu na szczycie !!!

• autor: Pcimianka, 2009-05-20 21:45
Do Swoszowic wszyscy kibice jechali pełni obaw, bo każdy wiedział, że jest to najważniejszy mecz sezonu. Mecz, który może zdecydować o awansie....

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Pcimianki. Już w ósmej minucie zawodnicy z Pcimia objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego bardzo ładnie dośrodkował na długi słupek Tadek Filipek. Tam własnie ustawiony był capitan naszego zespołu Roman Olszanicki, który uderzył piłkę głową ze szupaka. Ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Do końca pierwszej połowy Pcimianka posiadała niewielką przewagę, ale nie wykorzystała kilku niezłych okazji do strzelenia bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Pcimianki. Jednak zawodnicy Pcimianki długo nie potrafili podwyższyć na 2-0. Świetnej okazji nie wykorzystał między innymi Bartek Paś. Chwilę później na linii pola karnego piłkę otrzymał Paś. Ładnie się obrócił i mocno strzelił w poprzeczkę. Pcimianka z minuty na minutę posiadała coraz większą przewagę. Zawodnicy Krakusa nie potrafili wyjść z własnej połowy. W 65 minucie piłkę na 35 metrze od bramki Krakusa przejął Marek Marszalik. Miał przed sobą trochę wolnego miejsca więc popędził do bramki. Ominął bramkarza i skierował piłke do pustej bramki. Po tej bramce zawodnicy Pcimianki nie cofnęli się do obrony. Wręcz przeciwnie. Ruszyli jeszcze bardziej do ataku. Pcimianka posiadała miażdżącą przewagę. Krakus przgrywał tylko 2-0 dzięki świętnym interwencją swojego bramkarza. Najpierw obronił sam na sam z Pasiem. Później wygrał pojedynek także z Filipkiem. Obronił też kilka strzałów z daleka. W ostatniej akcji meczu sam na sam z młodym bramkarzem Krakusa miał Juszczak. Bramkarz jednak po raz kolejny pokazał, że jest bardzo dobrym bramkarzem. Jednak Juszczak zachował do końca zimną krew bowiem piłka odbiła się od bramkarza prosto pod jego nogi. On nie chciał na siłe strzelić bramki tylko podał na drugi metr do Pasia, który tylko dołożył noge i było 3-0. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Ogólnie mówiąc Pcimianka udowodniła, że jest zdecydowanie najlepszą drużyną myślenickiej klasy A. Krakus przez cały mecz był zdecydowanie gorszą drużyną. Trzeba pochwalić wszystkich zawodników za zangażowanie i walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Wszyscy zawodnicy walczyli na 100% swoich umijętności i sił. Trzeba również wspomnieć o bardzo dobrej grze Olszanickiego. Przez całe spotkanie nie popełnił żadego błedu i to on przerywał większość akcji Krakusa. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Marek Marszalik.

Wielkie brawa należą się również licznie przybyłym kibicom z Pcimia. Przez cały mecz głośno i kulturalnie kibicowali swojej ukochanej drużynie. Na koniec meczu głośnymi brawami i okrzykami 'Dziękujemy, dziękujemy..."  podziękowali zawodnikom Pcimianki za zaangażowanie i zdecydowane zwycięstwo.