Turniej w Stróży

Fatalny występ Pcimianki.

• autor: Pcimianka, 2011-11-06 13:49

Po bardzo słabym meczu w wykonaniu Pcimianki nasza drużyna przegrała w Krzyszkowicach z Hejnałem 4-2 (2-0). Bramki dla Pcimianki strzelali Kosek i Rapacz z karnego.

Mecz zaczął się najgorzej jak mógł dla Pcimianki. W pierwszej akcji meczu piłkę do bramkarza podawał nasz obrońca. Krzysiek Muniak tak nie szczęśliwie wybijał, że trafił w plecy gracza Hejnału a piłka odbita od niego wtoczyła się do bramki. Kilka minut później było 2-0. Po szybkiej kontrze nie kryty gracz Hejnału skierował piłkę do bramki obok bezradnego bramkarza. Dalsze minuty to kolejne sytuację dla Krzyszkowic, które grały agresywniej co na ich małym boisku jest kluczem do zwycięstwa. Obrona Pcimianki popełniła katastrofalne błędy, pomocnicy i napastnicy też nie wiele lepiej grali. W 44 minucie Pcimianka stworzyła sobie właściwie jedyną groźną sytuację lecz Piotrek Muniak nie sięgnął piłki granej wzdłuż bramki. Hejnał natomiast miał 3 świetne okazję jednak strzelali obok lub nad bramką.

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej. Zespołem lepszym nadal był Hejnał. Gospodarze bardzo łatwo przedzierali się przez naszą defensywę i oddawali wiele groźnych strzałów lecz większość z nich była niecelna. W 55 minucie zrobiło się już 3-0. Piłkę sprzed pola karnego źle wybił Sekuła, ta trafiła pod nogi gracza z Krzyszkowic, który z pola karnego uderzył przy słupku. Przy 3-0 Trener naszej drużyny zmienił dwóch naszych czołowych graczy, którzy w dzisiejszym meczu dopasowali się do reszty i również grali słabo. Byli to środkowi pomocnicy Sekuła i Marszalik. W ich miejsce weszli młodzi M.Pandyra i Suder. Gra jednak nie zmieniła się na lepsze. Pcimianka mogła mówić o szcześciu, że Hejnał był tak nie skuteczny. W 75 minucie sfaulowany w polu karnym był Piotr Muniak. Karnego pewnie wykorzystał wprowadzony w przerwie Rapacz. W 82 minucie po rzucie rożnym gracz Hejnału wygrał pojedynek główkowy i strzelił na 4-1. W 89 minucie wynik ustalił Kosek strzelając z kilku metrów. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Pcimianka zagrała chyba najgorszy mecz w sezonie. Można powiedzieć, że wynik lepszy od gry. Fakt faktem, że boisko w Krzyszkowicach do najlepszych nie należy. Ciężko jest grać tam piłkę techniczną a tak stara się grać Pcimianka, która warunkami fizycznymi nie imponuję. Mimo wszystko trzeba zganić naszych zawodników za fatalny występ bo ciężko jest zagrać gorzej niż nasza drużyna dzisiaj, szczególnie w defensywie.

Po meczu ciekawy obrazek. Zwycięska drużyna Hejnału nie udaję się od razu do szatni. Wszyscy zostają ściągać siatki z bramek i zbierać chorągiewki z narożników. Pytanie czy naszym zawodnikom by się chciało, gdyby ich ktoś o to poprosił. Bo nie którym zawodnikom wydaję się, że są gwiazdami i że wszystko się im należy zaczynając od pieniędzy, idealnego boiska, najlepszego sprzętu. Wszystko by chcieli mieć idealnie tylko po raz kolejny drużyna z mniejszym potencjałem pokazujem naszym "gwiazdom" jak wiele im jeszcze brakuję. Niech każdy z zawodników sobie odpowie po co przyszedł do Pcimianki. Czy ciężko pracować i zawsze grać o 3 punkty czy tylko sobie pograć za pieniądze i od czasu do czasu małym nakładem sił wygrać. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za kilka słów prawdy. Zostały dwa mecze w tej jesieni i trzeba je wygrać. Pokazać ludziom, że coś potraficie a ten mecz to była tylko wpadka.