Ładowanie...

Aktualności

Zwycięstwo było tak blisko...

• autor: Pcimianka, 2011-09-17 19:26

Pcimianka Pcim przegrała z liderem z Jaśkowic 4-2, choć do 68 minuty prowadziła 2-0 po bramkach P. Muniaka i Rojka...

Wszyscy wiedzieli jakie to spotkanie jest ważne. W przypadku zwycięstwa Pcimianka praktycznie dogoniła by Wiślan i była by w ścisłej czołówce. W przypadku porażki sytuacja nieco by się skomplikowała. Dlatego też zawodnicy Pcimianki wyszli na mecz niezwykle zmotywowani i od początku meczu próbowali osiągnąć przewagę.

Już w drugiej minucie nasza drużyna zrobiła świetną akcję. Kilka szybkich podań w środku pola, podanie na bok do P.Konika a ten dośrodkował do Rojka, który został zablokowany przy próbie strzału i mieliśmy rożnego. Kolejne minuty to niesamowita walka o każdą piłkę. W 20 minucie dobre podania na wolne pole otrzymał Przemek Konik. Ładnie się zabrał z piłką i w świetnej sytuacji trafił w bramkarza. Jednak piłka spadła pod nogi Piotrka Muniaka i pewnie strzelił z 12 metrów do pustej bramki i było 1-0. Ta bramka trochę podrażniła Wiślan a zawodnikom Pcimianki dodała wiary, że może się udać. Wiślanie każdą akcję grali w identyczny sposób. Bardzo długa piłka od bramkarza od razu na napastnika. Gospodarze przyzwyczajni do bardzo małego boiska, nawet nie starali się rozgrywać piłki. Pcimianka jednak grała bardzo pewnie. Starała się dłużej utrzymywać przy piłce. Wiedząc, że Wiślanie mają wyższą drużynę Pcimianka starała się grać ziemią. Po stracie od razu starała się przerwać akcję przeciwnika. Wszyscy zawodnicy do upadłego walczyli o każdą piłkę. Dobrze spisywał się na bramce Muniak. Pierwsza połowa wyrównana ale to nasza drużyna schodziła z niej prowadząc 1-0.

Początek drugiej połowy wiele się nie różnił od pierwszej części meczu. Imponujący warunkami fizycznymi Wiślanie wszystkie piłki wykopywali na swoich wysokich napastników. Jednak większość piłek wygrywali nasi obrońcy, którzy grali na bardzo wysokim poziomie. Dwukrotnie na początku drugiej połowy ratował nas K.Muniak, który bronił jak w transie. W 55 minucie kolejna świetna akcja Pcimainki. P.Muniak przedryblował dwóch obrońców Wiślan i zagrał na lewą stronę do Rojka. Ten miał przed sobą tylko jednego obrońcę. Zamarkował strzał z lewej nogi, po czym zszedł do środka i uderzył obok bramkarza z prawej nogi. Piłka wtoczyła się przy słupku i było 2-0. Wśród kibiców Pcimianki zapanowała radość. Zawodnicy też się cieszyli jednak wiedzieli, że do zwycięstwa jeszcze daleko. Przy wyniku 2-0 Wiślanie kompletnie nie wiedzieli jak grać. Dalej tylko wykopywali na swoich napastników. W 60 minucie Wiślanie mogli strzelić bramkę jednak kolejną fantastyczną paradą popisał się K.Muniak. W kolejnej akcji to Pcimianka mogła strzelić na 3-0. Z ostrego kąta P. Konik strzelił jednak tylko w boczną siatkę. Kolejne minuty mijały a Wiślanie nie mogli sobie poradzić z walczącą jak lwy drużyną Pcmianki. W 68 minucie dziwną decyzję podjął sędzia, który podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Zawodnicy protestowali, że żadnego faulu nie było sędzia jednak deycji nie zmienił. Dośrodkowanie z wolnego, zamieszanie pod bramką i Wiślanie strzelają trochę przypadkową bramkę. Kilkadziesiąt sekund później, gdy zawodnicy myśleli jeszcze o poprzedniej akcji było już 2-2. Pcimianka rozpoczęła od środka a Wiślanie uskrzydleni strzeleniem bramki kontaktowej ruszyli na Pcimiankę, przejęli piłkę i wyrównali stan meczu. Zawodnicy Pcimianki wyglądali jak bokser po dwóch ciężkich nokautach. Wiedzieli, że przez prawie 70 minut walczyli, strzelili dwie bramki i w ciągu jednej minuty stracili dwie głupie bramki. Niestety to nie był koniec. Wiślanie uskrzydleni ruszyli do ataku. Pięć minut później kolejny stały fragment dla Wiślan. Pcimianka wybiła piłkę przed własne pole karne, tam jednak stał nie pilnowany gracz Wiślan i mocnym uderzeniem dał prowadzenie gospodarzom. Pcimianka nie potrafiła się już podnieść po tak ciężkich ciosach. Próbowała jeszcze coś grać jednak Wiślanie bardzo sprytnie przerywali akcje naszej drużyny. W 85 minucie gdy Pcimianka postawiła już "wszystko na jedną kartę" Wiślanie zrobili kontę i strzelili na 4-2. Można powiedzieć, że po tej akcji się mecz zakończył.

Co można powiedzieć po takim meczu ? Żal, smutek, rozpacz, przygnębienie. Zawodnicy Pcimianki, niektórzy ze łzami w oczach pytali się samych siebie, "jak to się mogło stać?", "dlaczego tak głupio przegraliśmy?", "dlaczego zawsze mamy takiego pecha?". Wszyscy zawodnicy Pcimianki zostawili całe zdowie na boisku. Przez większość meczu prowadzili. Długimi fragmentami byli lepsi na boisku i nie zasłużyli na tą porażkę. Piłka nożna jednak często jest nie sprawiedliwa i jest bardzo nie obliczalna. Trzeba grać do końca. Myślę, że należy podziękować zawodnikom Pcimianki za wielkie zaangażowanie. Następnym razem musi być lepiej !