2011/2012

Nieznaczna porażka. Zielonki w IV lidze.

• autor: Pcimianka, 2011-06-25 21:18

Pcimianka Pcim po zaciętym meczu przegrała na wyjeździe z Zieleńczanką Zielonki 2-0 (0-0)...

Pcimianka na mecz z liderem pojechała bez 3 podstawowych obrońców. Łukasza Hodurka i Tadeusza Filipka zatrzymały sprawy osobiste. Natomiast Paweł Łukasik od jakiegoś czasu przestał pojawiać się na treningach i na drugim meczu z kolei go też nie było. Na ławce rezerwowych był tylko nie do końca zdrowy Damian Salawa.

Pcimianka ustawiła się defensywnie i starała się grać z kontry. Zielonki były zespołem lepszym jednak biły głową w mur. W pierwszej połowie gospodarze mieli 3 niezłe sytuacje jednak trochę brakowało im szczęścia. Pcimianka miała za to jedną bardzo groźną sytuacje. W 15 minucie świetną kontrę przeprowadziło 3 zawodników. Marek Marszalik ładnie zagrał do boku, tam w pełnym biegu idealnie dośrodkował Jakub Burtan. A Piotrek Muniak uderzył mocno pod poprzeczkę jednak bramkarz gospodarzy popisał się świetną paradą. W 25 minucie interweniujący na 10 metrze Konrad Kipek zderzył się z napastnikiem Zieleńczanki. Było to trochę przypadkowe ale bramkarz Pcimianki został bardzo mocno kopnięty kolanem w głowę. Przez kilka minut nie podnosił się z murawy. Przez chwilę wydawało się, że któryś z zawodników Pcimianki będzie musiał stanąć na bramce, ostatecznie Konrad Kipek po kilku minutach był gotowy do gry. Po meczu Kipek pojechał do szpitala. Do przerwy 0-0.

Druga połowa to dalsza dominacja Zieleńczanki. Gospodarze wiedzieli, że muszą ten mecz wygrać aby awansować i wręcz rzucili się na Pcimiankę. Jednak długo nie mogli nic strzelić do bramki strzeżonej przez Konrada Kipka, który bardzo dobrze bronił w całym meczu. Dopiero w 65 minucie udało się strzelić bramkę Zielonkom. Najlepszy strzelec gospodarzy Pogan został sfaulowany przez Pawła Mackiewicza w polu karnym a pani sędzina bez wahania wskazała na 11 metr. Grający trener Zieleńczanki Szumiec strzelił mocno przy słupku jednak Kipek go wyczuł i obronił. Niestety piłka trafiła prosto pod nogi Szumca, który dobił ten strzał i było 1-0. Pcimianka wiedząc, że nie ma nic do stracenia spróbowała grać trochę ofensywniej. Jednak Zielonki tylko na to czekały i mając więcej miejsca przeprowadziły kilka ciekawych akcji. W 80 minucie po ładnym dośrodkowania z boku boiska pięknym strzałem z powietrza popisał się kapitan gospodarzy Dudek i stało się jasne, że to Zieleńczanka awansuję do IV ligi. Pod koniec meczu obie drużyny miały jeszcze po kilka świetnych sytuacji. Ze strony Pcimianki nie wykorzystali ich Piotr Muniak i Adrian Ignyś.

Pcimianka po raz kolejny pokazała się z dobrej strony. Postawiła liderowi bardzo trudne zadanie. Ostatecznie Zielonki po karnym się przełamały i zdobyły 3 punkty, które pozwoliły im awansować do 4 ligi. Zieleńczance gratulujemy i życzymy powodzenia !